فود صنعت : فروشگاه و نمایشگاه آنلاین صنایع غذایی

خرید و فروش ماشین آلات

بانک جامع صنایع غذایی کشور


× Avatar
اطلاعات را در حافظه ذخیره کن

ارسال رایگان آگهی | ویرایش آگهی

خرید تضمینی ۵۰ هزارتن کلزا از کشاورزان/ افزایش ۳ درصدی نرخ خرید کلزا بر میزان تولید بی‌تاثیری است

خرید تضمینی ۵۰ هزارتن کلزا از کشاورزان/ افزایش ۳ درصدی نرخ خرید کلزا بر میزان تولید بی‌تاثیری است

فودصنعت-علیرضا مهاجر، مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌ وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت خرید کلزا در سال جدید اظهار کرد: تاکنون 50 هزارتن کلزا با ارزش بالغ بر 150 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شد که پرداخت وجه آن از این هفته بتدریج آغاز می شود.

وی با اشاره به تاثیر سرمازدگی دیررس بهاره بر میزان تولید افزود: اگرچه سرمای اخیر 10 درصد خسارت به مزارع کلزا وارد کرد،اما در مقایسه با سایر محصولات کمترین خسارت را داشته است.

به گفته مهاجر در سال زراعی 96-97 پیش بینی می شود که تولید کلزا به 320 تا 350 هزارتن و مجموع دانه های روغنی به 550 هزارتن برسد.

مجری طرح دانه های روغنی از افزایش دوبرابری تولید کلزا و 40 درصدی دانه های روغنی نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

وی با اشاره به اینکه 96 درصد روغن مورد نیاز از طریق واردات تامین می شود، بیان کرد: در صورت تحقق این میزان تولید، 16 تا 18 درصد روغن مورد نیاز از منابع داخلی تامین خواهد شد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که افزایش 3 درصدی نرخ خرید تضمینی کلزا تاثیری در میزان تولید خواهد داشت یا خیر، گفت: افزایش 3 درصدی نرخ خرید تضمینی کلزا و ثبات سایر دانه های روغنی نشان می دهد که دولت با تمام مشکلات مالی به خودکفایی این محصول اهمیت می دهد، ضمن آنکه با سایر حمایت هایی که از کشاورزان می شود اما رعایت نکردن قانون خرید تضمینی به منظور افزایش نرخ خرید بر مبنای تورم تاثیری در میزان تولید و واردات روغن در سال های آتی نخواهد داشت.
    تصاویر مرتبط :

  • خرید تضمینی ۵۰ هزارتن کلزا از کشاورزان/ افزایش ۳ درصدی نرخ خرید کلزا بر میزان تولید بی‌تاثیری است

فود صنعت

صنعت یار

بانک جامع صنایع غذایی کشور

کلینیک تخصصی بسته بندی مواد غذایی ایران