فود صنعت : فروشگاه و نمایشگاه آنلاین صنایع غذایی

خرید و فروش ماشین آلات

بانک جامع صنایع غذایی کشور


× Avatar
اطلاعات را در حافظه ذخیره کن

ارسال رایگان آگهی | ویرایش آگهی

بهبود قیمت قارچ در بازار/ زیان روزانه پرورش دهندگان قارچ به 15 میلیارد تومان رسید

بهبود قیمت قارچ در بازار/ زیان روزانه پرورش دهندگان قارچ به 15 میلیارد تومان رسید

فودصنعت-محمدحسن افشار رئیس هیئت مدیره تعاونی تولید کنندگان قارچ‌ های خوراکی در گفت‌ وگو ، از بهبود قیمت قارچ در بازار خبر داد و گفت: با توجه به مسمومیت اخیر برخی جوامع محلی و روستایی ناشی از مصرف قارچ های سمی و اطلاع رسانی نادرست برخی رسانه ها منجر به ایجاد برخی مشکلات و نابسامانی ها در بازار قارچ خوراکی شد که با پیگیری های صورت گرفته تا حدودی قیمت قارچ بهبود یافت.

وی با اشاره به مشکل پیش روی تولید کنندگان قارچ خوراکی افزود: طبق روال همه ساله در فصل تابستان، سالن‌ هایی که مجهز به سیستم سرمایشی مناسب نیستند از چرخه تولید خارج می شوند و تنها واحدهای مجهز می‌توانند به کار خود ادامه دهند.

افشار، نرخ کنونی فروش هر کیلو قارچ را در بازار 7 هزار تومان اعلام کرد و گفت: براساس محاسبات صورت گرفته در مرداد ماه سال گذشته قیمت تمام شده هر کیلو قارچ خوراکی 6 هزار و 800 تومان بود که با احتساب تورم، این رقم امسال به 7 هزار و 500 تومان رسید و در نهایت این امر بیانگر زیان 500 تومانی تولید کنندگان در فروش هر کیلو قارچ است.

یک مقام مسئول ادامه داد: در چند ماه اخیر به دنبال امتناع افراد از مصرف قارچ‌های خوراکی ناشی از مسمومیت قارچ‌های سمی، زیان روزانه تولید کنندگان از تولید 300 تا 350 تن قارچ خوراکی به 25 میلیارد تومان رسیده بود که هم اکنون با بهبود شرایط میزان زیان آنها به 15 میلیارد تومان کاهش یافته است.

وی قیمت قارچ در روزهای آتی را پیش‌بینی کرد و گفت: با توجه به گرمای هوا، راندمان کامپوست واحدهای مجهز از 16 تا 17 درصد بیشتر نخواهد بود و این امر در کنار تعطیلی واحدهای کوچک فاقد سیستم سرمایشی مناسب،کاهش عرضه و در نهایت افزایش قیمت قارچ در روزهای آتی را به همراه خواهد داشت.

رئیس هیئت مدیره تعاونی تولید کنندگان قارچ در پایان تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی قیمت قارچ در بازار و سال حمایت از تولید داخل، در صددیم که با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و صدا و سیما الگوی مصرف را افزایش دهیم.
    تصاویر مرتبط :

  • بهبود قیمت قارچ در بازار/ زیان روزانه پرورش دهندگان قارچ به 15 میلیارد تومان رسید

فود صنعت

صنعت یار

بانک جامع صنایع غذایی کشور

کلینیک تخصصی بسته بندی مواد غذایی ایران