فود صنعت : فروشگاه و نمایشگاه آنلاین صنایع غذایی

خرید و فروش ماشین آلات

بانک جامع صنایع غذایی کشور


× Avatar
اطلاعات را در حافظه ذخیره کن

ارسال رایگان آگهی | ویرایش آگهی

10 هزار تن خرما از استان بوشهر صادر شد

10 هزار تن خرما از استان بوشهر صادر شد

فودصنعت-قاسم محمد زاده در گفت و گو افزود: خرمای صادر شده از نوع کبکاب و زاهدی است که بیشتر به کشورهای روسیه، اوکراین و هند صادر شده است.

وی بیان کرد: استان بوشهر سالانه 150 هزار تن خرما تولید می کند که پیش بینی شده تا پایان سال 30 هزار تن خرمای این استان به خارج کشور صادر شود.

محمد زاده ادامه داد: مجموع خرمای صادراتی کشور 150 هزار تن است که استان بوشهر با صادرات سالانه 30 هزار تن 20 درصد این صادرات را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار داشت: در دنیا هفت میلیون تن خرما تولید می شود که به دلیل تازه خوری این محصول تنها یک میلیون و 300 هزار تن آن در بین کشورها تجارت می شود.

محمدزاده افزود: با توجه به اقتصاد روبه رشد کشورهای شرق آسیا مانند هند، مالزی و ویتنام شرایط ایجاب می کند صادر کنندگان استان بوشهر تمرکز بیشتری برای صادرات به چنین کشورهایی داشته باشند.

وی گفت: وجود شمار قابل توجهی از مسلمانان جهان در این منطقه از دیگر دلایل ایجاب کننده برای افزایش تمرکز به این کشورها به عنوان مقصد خرمای صادراتی استان بوشهر است.

محمد زاده تاکید کرد: افزایش نرخ ارز نیز یک ظرفیت ارزشمند برای صادرات خرمای استان بوشهر است که باید از این شرایط به نحو مطلوبی استفاده شود.

وی گفت: خرمای استان بوشهر از حیث کیفی یکی از بهترین نوع خرمای تولیدی در کشور است و این امر می طلبد برای افزایش سهم صادرات آن تلاش جدی صورت گیرد.

محمد زاده با اشاره به برگزاری نخسین جشنواره و نمایشگاه بین المللی خرما گفت: این نمایشگاه که در 22 تا 24 آبان ماه برگزار می شود ظرفیتی بسیار خوب برای معرفی خرمای استان بوشهر است.
    تصاویر مرتبط :

  • 10 هزار تن خرما از استان بوشهر صادر شد

فود صنعت

صنعت یار

بانک جامع صنایع غذایی کشور

کلینیک تخصصی بسته بندی مواد غذایی ایران