فود صنعت : فروشگاه و نمایشگاه آنلاین صنایع غذایی

خرید و فروش ماشین آلات

بانک جامع صنایع غذایی کشور


× Avatar
اطلاعات را در حافظه ذخیره کن

ارسال رایگان آگهی | ویرایش آگهی

آمادگی جهاددانشگاهی اردبیل برای ورود به تحقیقات محصولات خشکه میوه

آمادگی جهاددانشگاهی اردبیل برای ورود به تحقیقات محصولات خشکه میوه

فودصنعت-به گزارش ایسنا، مهران اوچی اردبیلی در نشست بررسی راه‌ اندازی مرکز آموزش جهاد دانشگاهی در شهرستان خلخال با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با اعلام خبر فوق افزود: توسعه زیرساخت‌ های لازم و انجام تحقیقات مورد نیاز این بخش می‌تواند چهره اقتصادی و کشاورزی این شهرستان را تغییر دهد.

رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل در ادامه با بیان اینکه جهاد دانشگاهی تمام خدمات پژوهشی و آموزشی خود را در خلخال ارائه خواهد کرد، افزود: بر اساس تفاهم‌ نامه همکاری جهاددانشگاهی و استانداری اردبیل، این واحد آمادگی دارد با همکاری مسئولان استان و شهرستان نسبت به ایجاد مرکز آموزشی در خلخال اقدام کند.

وی ایجاد مراکز آموزشی جهاددانشگاهی در شهرستان‌های استان را از برنامه‌ های توسعه‌ای جهاددانشگاهی استان اردبیل عنوان و تصریح کرد: تمام خدمات آموزشی این نهاد به سمت تخصصی شدن و مهارت افزایی پیش می‌رود تا بتواند در کاهش میزان بیکاری استان مؤثر عمل کند.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل اضافه کرد: در این راستا، جهاد دانشگاهی اردبیل نسبت به برگزاری دوره‌ های تخصصی مهارت محور از جمله تکنسین داروخانه، تکنیک‌ های کاربردی در آزمایشگاه تشخیص طبی، دستیار دندانپزشک، کمک‌ های اولیه و فوریت‌ های پزشکی، کاربرد گیاهان دارویی در درمان بیماری‌ها اقدام کرده است.

بهروز ندایی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل نیز در این نشست گفت: جهاددانشگاهی، به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی باید بیشتر فعالیت‌ های خود را در حوزه پژوهشی و تحقیقاتی متمرکز کند تا شاهد تأثیرات آن در سطح استان و کشور باشیم.

وی افزود: باید عملکرد جهاددانشگاهی با سایر مراکز آموزشی دولتی و خصوصی متفاوت باشد تا بتوانیم با بهره‌ گیری از ایده‌ های نخبگان فعال استان، کمبودهای موجود در حوزه‌ های کشاورزی، پزشکی و ... را به طور علمی و تخصصی حل و فصل کنیم.

ندایی با اشاره به حمایت‌ های انجام گرفته از توسعه فعالیت‌ های جهاددانشگاهی در سطح استان، بیان کرد: اعتبارات پژوهشی بسیار خوبی وجود دارد که باید به طور کامل از طریق نهادهای مربوطه جذب شوند و در مقابل این حمایت‌ ها، انتظار می‌رود خروجی‌ ها مطلوب و ملموس باشد.

بر اساس اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، در پایان نشست مقرر شد جهاددانشگاهی استان اردبیل به صورت امانی در یکی از ساختمان‌های علوم پزشکی خلخال فعالیت‌ های خود را آغاز کند.

فود صنعت

صنعت یار

بانک جامع صنایع غذایی کشور

کلینیک تخصصی بسته بندی مواد غذایی ایران