فود صنعت : فروشگاه و نمایشگاه آنلاین صنایع غذایی

خرید و فروش ماشین آلات

بانک جامع صنایع غذایی کشور


× Avatar
اطلاعات را در حافظه ذخیره کن

ارسال رایگان آگهی | ویرایش آگهی

ایران به فناوری مهار سرمازدگی باغ ها دست یافته است

ایران به فناوری مهار سرمازدگی باغ ها دست یافته است

فودصنعت-محمدعلی طهماسبی روز شنبه در مراسم معرفی و تجلیل از کشاورزان نمونه ملی و استانی قزوین، اظهار داشت: سال گذشته سرمازدگی خسارت زیادی به باغات کشور وارد کرد و این در حالی است که تجهیزات و ادوات لازم برای مقابله با این پدیده وجود دارد.

وی اضافه کرد: دانش و فناوری لازم و مورد نیاز در حوزه کشاورزی برای مقابله با سرمازدگی باغ ها وجود دارد و دولت تسهیلات خوبی نیز به این بخش تخصیص داده اما اینکه چرا از آنها استفاده نمی شود، جای سئوال دارد.

به گفته طهماسبی، با استفاده از دانش و فناوری موجود ارزش افزوده بالایی را می توان به کشاورزی خود هدیه کرد و در عین حال نیز نباید خود را از فرصت به وجود آمده محروم ساخت.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: امسال در شرایطی که باغ های بسیاری از کشاورزان دچار یخ زدگی شد، بعضی کشاورزان با انجام کارهای ابتدایی مبتنی بر دانش، محصولات قابل توجهی را برداشت کردند.

این مسئول با تاکید بر تهیه نهال از سوی باغداران از نهالستان هایی که نهال مرغوب تولید می کنند، افزود: 58 میلیون نهال تولید شده در کشور از این ویژگی برخوردارند که استقبال باغداران می تواند باعث تولید هرچه بیشتر چنین نهال هایی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: امسال 158 کشاورز به عنوان نمونه ملی انتخاب شدند که هفت تن از آنها مربوط به استان قزوین بودند.

این مسئول با تاکید بر لزوم استفاده از علم و دانش روز دنیا در بخش کشاورزی، گفت: دلیل موفقیت همه کشاورزان نمونه ملی به اذعان خود آنها، استفاده از دانش و فناوری های روز بوده است.

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه استفاده از فناوری های روز می تواند محدودیت های آینده را به عنوان یک چالش پیش روی کشاورزان از میان ببرد، تاکید کرد: امروز فناوری هایی به دست آمده که می تواند در کاهش مصرف آب بسیار مفید عمل کند و از این رو باید به سمت استفاده هر چه بیشتر از فناوری های موجود روز دنیا در بخش کشاورزی برویم.

طهماسبی خاطرنشان کرد: با استفاده از برخی فناوری ها می توان هزینه های تولید در بخش کشاورزی را نیز بسیار کاهش داد و همچنین در بعضی موارد تا 90 درصد مصرف آب را پایین آورد.

در این مراسم لوح سپاس وزیر جهاد کشاورزی بابت حمایت های ویژه استاندار قزوین از بخش کشاورزی به وی تقدیم گردید و همچنین از یادمان تولید کنندگان نمونه کشاورزی قزوین رونمایی شد.
منبع خبر: وزارت جهاد کشاورزی

فود صنعت

صنعت یار

بانک جامع صنایع غذایی کشور

کلینیک تخصصی بسته بندی مواد غذایی ایران